Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ocenění > Značka kvality

Značka kvalityZnačka kvality v sociálních službách

SENIOR centru Blansko, p. o. získalo certifikát Značka kvality v sociálních službách z rukou hejtmana Jihomoravského kraje a prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR poprvé v roce 2013, a to s nejvyšším hodnocením - pěti hvězdami.

V lednu roku 2017 a následně při recertifikaci v listopadu roku 2021 obhájil Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem Značku kvality v sociálních službách vždy na pět hvěz a platnost certifikace je tak prodloužena až do roku 2026.

Certifikát představuje hodnocení sociálních zařízení, které je založené na takzvaném udělování hvězd v jednotlivých oblastech posuzovaných pouze z jednoho úhlu pohledu - samotného seniora, respektive uživatele této sociální pobytové služby.

Devizou certifikátu je srozumitelnost pro laickou veřejnost a potenciální zájemce. Jedná se o hodnocení sociální služby výhradně z pohledu uživatele či jeho rodiny. Hodnotící proces, směřující k získání certifikátu, je zaměřen na pět oblastí: ubytování, stravu, volný čas a kulturu, partnerství a péči. Těchto pět oblastí posuzují nejen tři odborní komisaři, kteří mají bohatou praxi v sociálních službách, ale do hodnocení se zapojují formou dotazníků a řízených rozhovorů také samotní uživatelé služby a jejich rodinní příslušníci.

Certifikát Značka kvality v sociálních službách